دن مورهد

دن مورهد: اکنون بهترین زمان برای خرید بیت کوین

دن مورهد

«دن مورهد» چهره آشنای صنعت ارزهای دیجیتال میگوید همین امروز بیت کوین بخرید.

اکنون ارزهای دیجیتال قیمت پایینی دارند و به همین دلیل زمان خوبی برای خرید آن‎ها ست. دن مورهد (Dan Morehead) مدیر عامل شرکت Pantera Capital چنین عقیده‌ای دارد.

وی یکی از چهره‌های شناخته شده در حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین یکی از میلیونرهای بیت کوین به شمار می‌رود.

او در گفتگو با شبکه خبری CNBC، با اشاره به کاهش ۶۵ درصدی ارزش ارزهای دیجیتال گفت که در حال حاضر تمام ارزهای دیجیتال قیمت بسیار پایینی دارند و حتی ممکن است امسال بیت کوین به کف قیمتی خود رسیده باشد.

در ماه دسامبر سال گذشته (آذر ۱۳۹۶) ارزش بیت کوین به عنوان شاخص‌ترین ارز دیجیتال، به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دلار رسید و در ماه فوریه (بهمن ۱۳۹۶) به ۶ هزار دلار سقوط کرد.

در زمان تهیه این خبر، ارزش هر بیت کوین حدود ۷۶۰۰ دلار می‌باشد.

اگر چه ماهیت بی‌ثبات و متغیر پول‎های دیجیتال و نیز نبود قوانین مدون در این خصوص، ناظران بازار را قدری نگران و سردرگم کرده است ولی بنا به گفته مورهد، کار بر این پول‌ها، در نهایت می‌تواند به نفع سرمایه‌گذاران تمام شود.

توصیه وی به سرمایه‌گذاران این است:” هنگامی که یک ارز، میانگین متحرک ۲۳۰ روزه خود را سپری کرد، آن را بخرید. سپس یک سال صبر کنید و آن موقع ارز را بفروشید. در این صورت شما بدون انجام هیچ کاری، به طور میانگین ۲۳۹ درصد سود بدست می‌آورید.”

شاخص میانگین متحرک در تحلیل تکنیکال

میانگین متحرک یک شاخصه مهم در تحلیل تکنیکال است که باعث حذف نوسانات قیمتی شده و از این طریق به سرمایه‌گذار کمک می‌کند تا بتواند تصویر بهتری از متوسط قیمت و روند قیمتی ترسیم کند.

مورهد می‎گوید:” این استراتژی بهترین نمود را در بیت‌کوین دارد چرا که در شش سال گذشته پنج بار درمورد آن اتفاق افتاده است.”

وی افزود:” خمیر مایه این تجارب چنین است: این ارزها در مقایسه با میانگین دراز مدت خود، به ندرت پیش می‌آید که ارزان شوند، پس امروز روز خوبی برای خرید بیت‌کوین است.”

گفتنی است دن مورهد در سال ۲۰۱۳ صندوق پوشش ریسک ارز دیجیتال Pantera Capital را تاسیس کرد. این صندوق که یکی از اولین شرکت‌های آمریکایی فعال در حوزه بلاکچین به شمار می‌رود، توانست در عرض چند سال به سودهای بسیار کلانی دست یابد.

 

همچنین ببینید

قیمت بیت‌کوین

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۲ مرداد)

زمان مطالعه: 4 دقیقه احتمال ریزش ارزش بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار کلم چیمبرز (Clem Chambers) معتقد است …

خرید هزار بیت‌کوین توسط شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری

زمان مطالعه: 4 دقیقه لینکولن اونیو کپیتال (Lincoln Avenue Capital)، شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری با بیش از ۵۲ مجموعه املاک …

آموزش تحلیل تکنیکال- با ۷ اندیکاتور کاربردی آشنا شوید

زمان مطالعه: 7 دقیقه اگر از معامله‌گران بازارهای مالی نظیر رمز ارز، فارکس یا سهام هستید، استفاده از ابزاریهای …

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر

تحلیل قیمت رایج‌ترین ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 7 دقیقه ارزهای دیجیتال که همیشه به عنوان پناهگاه امن سرمایه‌گذاران به شمار می‌روند نوسان قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند. بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین با جهش ..