پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

بازگشت دوباره قیمت بیت کوین به کانال ده هزار دلار

پس از پشت سر گذاشتن یک آخر هفته خرسی که منجر به کاهش قیمت ۸.۷۶ درصدی ارز دیجیتال بیت کوین و رسیدن آن به محدوده ۹,۴۴۴ دلار شد، بار دیگر بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا قدرت خود را پس گرفته و موفق شد به سطح ۱۰,۰۰۰ دلار دست پیدا کند.

قبل از کاهش قیمت اخیر بیت کوین ، این ارز دیجیتال با روند صعودی همراه بوده و توانسته بود سطح حمایتی ۹,۸۰۰ دلار را با حجم معاملات مناسب بشکند.

نطر تحلیل گران درباره قیمت بیت کوین

پس از افت قیمت شکل گرفته در نمودار قیمت بیت کوین طی روزهای پایانی هفته گذشته، بسیاری از معامله‌گران می‌ترسیدند کاهش قیمت به سمت محدوده زیر سطح ۹,۴۵۰ دلار منجر به شکل‌گیری روند نزولی در نمودار قیمت این رمز ارز شود ولی در همین حین یکی از تحلیل‌گران برتر ارزهای دیجیتال گفت: کاهش قیمت سریع بیت کوین و رسیدن قیمت آن به محدوده ۹,۵۰۰ الی ۸,۸۰۰ دلار پس از رالی افزایش قیمت قدرتمند این ارز دیجیتال لازم بود.

قیمت بیت کوین

پیش از این نیز ون د پوپ ( Michael van de Poppe ) اعلام کرده بود: تا زمانی که قیمت بیت کوین در بالای محدوده ۹,۴۵۰ دلار قرار دارد می‌توان گفت بازار این ارز دیجیتال همچنان گاوی است و معامله‌گران نیز شکاف CME را در محدوده ۱۰,۴۶۰ دلار قرار دهند.

بر خلاف تصحیح قیمت انجام شده یک تقاطع طلایی بین شاخص میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه و شاخص قدرت نسبی نیز در نزدیکی ۵۰ قرار داشت.

بیت کوین

رفتار امروز بیت کوین توانست قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده بالای سطح فیبوناجی ۲۳.۶ درصدی در محدوده ۹,۵۰۰ دلار و همچنین میانگین متحرک ۲۰ روزه در شاخص باند بولینگر بازگرداند. تثبیت قیمت در بالای محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار را می‌توان به معنی نزدیک شدن قیمت به سطح ۱۰,۴۶۰ دلار و شکاف CME در نظر گرفت.

به منظور پر کردن شکاف مذکور بیت کوین ابتدا باید سطوح ۱۰,۱۶۸ تا ۱۰,۳۳۰ دلار را بشکند که تحقق این موضوع با توجه به وضعیت VPVR یکی  از چالش‌هایی است که این رمز ارز باید با آن روبه رو شود.

تبدیل سطح ۱۰,۴۶۰ دلار به سطح حمایتی می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به سطح ۱۰,۵۰۰ دلار شود. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند شکست سطح ۱۰,۵۰۰ دلار می‌تواند بلافاصله قیمت بیت کوین را به سمت سطوح ۱۱,۰۰۰ و سپس ۱۱,۵۰۰ دلار هدایت کند.

افزایش قیمت آلت کوین ها

همزمان با رالی افزایش قیمت بیت کوین سایر آلت کوین ها مانند تزوس ) XTZ ) با ۱۲.۶۳ ، اتریوم ( ETH ) با ۸ درصد، ریپل ( XRP ) با ۴.۳۴  درصد و چین لینک ( LINK ) با ثبت افزایش قیمت ۵.۳۸  درصدی توانستد رالی افزایش قیمت قدرتمندی را تجربه کنند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال معادل ۲۰۹.۹  میلیارد دلار است که بیت کوین حدود ۶۲.۲ درصد از سهم این بازار مالی را از آن خود کرده است.