قیمت بیت کوین

بنیانگذار ارز دیجیتال دیکرد: احتمال دو برابر شدن قیمت بیت کوین پس از هالوینگ وجود دارد

یکی از هم بنیانگذاران ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) به نام جیک یوکوم پیات ( Jake Yocom-Piatt ) پیش بینی می‌کند استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال بیت کوین پس از هالوینگ پیش رو قیمت این رمز ارز را افزایش خواهند داد.

وی در یکی از مصاحبه‌های خود در تاریخ ۱ می گفت: هالوینگ بیت کوین پاداش استخراج هر بلوک از شبکه بیت کوین را نصف خواهد کرد. در حقیقت دریافتی استخراج کنندگان با کاهش ۵۰ درصدی نسبت به قبل همراه خواهد بود و این موضوع هزینه‌های تولید بیت کوین را بیشتر خواهد کرد.

قیمت بیتکوین

معمولا هزینه‌های مربوط به استخراج مقداری ثابت هستند، بنابراین برای حفظ سود خود استخراج کنندگان قیمت سکه‌ها را افزایش خواهند داد. وی در ادامه گفت که منتظر است این شوک عرضه، سبب بالا رفتن قیمت بیت کوین شود.

بیت کوین در آستانه سومین هالوینگ

تقریبا هر ۴ سال یکبار پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین بر اساس پارامترهای وارد شده در کد آن نصف می‌شود.

هم اکنون حدود ۲۱ میلیون  بیت کوین وجود دارد که تمام این سکه‌ها در چرخش نیستند. از زمان پیدایش بیت کوین پس از هر هالوینگ شاهد افزایش سکه‌های در گردش بوده ایم.

در حال حاضر تقریبا در هر ده دقیقه یک بلوک در شبکه بیت کوین استخراج می‌شود. این بدان معنی است که ۱۲.۵ بیت کوین در هر ده دقیقه به بازار عرضه می‌شود و در تاریخ ۱۱ ماه می، این پاداش به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش می‌یابد.

آیا قیمت بیت کوین دو برابر خواهد شد؟

هم بنیانگذار ارز دیجیتال دیکرد گفت منتظر افزایش قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک است. وی گفت در کوتاه مدت انتظار دارم قیمت هر سکه تقریبا دو برابر شود اما پیش بینی‌های طولانی مدت در این زمینه بسیار دشوار است.