پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱
تاثیر بسته شدن شمع قیمت ماهانه بیت کوین بر جهت حرکت آن

تاثیر بسته شدن شمع قیمت ماهانه بیت کوین بر جهت حرکت آن

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته نسبتا دلپذیر دیگر، ارز دیجیتال بیت کوین روز گذشته شمع قیمت ماهانه خود را بست. چگونگی بسته شدن این شمع برای تعیین جهت قیمت این ارز دیجیتال طی روزهای آینده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کارشناسان صنعت کریپتو این موضوع را به عنوان یک رویداد تکنیکال بسیار مهم در تحلیل قیمت در نظر می‌گیرند.

خبر خوب دیگر برای گاوها اینکه خوشبختانه بیت کوینِ همیشه قدرتمند موفق شد این شمع را در محدوده بالایی یک سطح مقاومت کلیدی ببندد که این موضوع می‌تواند پتانسیل افزایش قیمت این دارایی را بیشتر کند.

بسته شدن شمع ماهانه بالای سطح ۹,۳۶۰ دلار

قبل از بسته شدن شمع قیمت ماهانه بیت کوین، تحلیلگران سطح ۹,۰۰۰ دلار را به عنوان یک سطح مهم در نظر می‌گرفتند.

یکی از اسکالپرهای این بازار مالی ساعاتی قبل از بسته شدن شمع قیمت ماهانه بیت کوین نمودار زیر را منتشر کرده و توجه سرمایه‌گذاران را به اهمیت سطح ۹,۳۶۰ دلار جلب کرد.

اسکالپرها کسانی هستند که مایل هستند در تایم فریم‌های خیلی کوتاه مثل تایم یک دقیقه‌ای معامله کنند و مهم‌ترین هدف آن‌ها کسب سودهای کوچک در بازار،ضمن رعایت نسبت سود به زیان است.

به گفته وی سطح ۹,۳۶۰ دلار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به دلیل اینکه کندل ماهانه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای حدود ۱۲ ماه در بالای آن بسته نشده است. وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد که عدم موفقیت بیت کوین در بستن این شمع، قیمت آن را به سمت سطوح ۶,۰۰۰ یا حتی ۳,۰۰۰ دلار هدایت خواهد کرد.

قیمت بیت کوین

رالی افزایش قیمت بیت کوین، به زودی!

شایان ذکر است در سه ماه سوم و چهارم سال گذشته کندل ماهانه قیمت بیت کوین بارها در زیر سطح ۹,۳۶۰ دلار بسته شد که این اتفاق افت قیمت ۶,۰۰۰ دلاری این ارز دیجیتال را در پی داشت. در اوایل سال جاری نیز عدم موفقیت شمع قیمت بیت کوین برای دستیابی به بالای این سطح منجر به سقوط قیمت و رسیدن آن به سطح ۳,۷۰۰ دلار شد. البته ناگفته نماند که شرایط اقتصادی حاکم بر کل جهان پس از شیوع ویروس کرونا نیز یکی از عوامل فانتدامنتال این سقوط قیمت محسوب می‌شود.

با اینکه تحلیلگران بر این باورند بسته شدن شمع قیمت بیت کوین در بالای محدوده ۹,۳۶۰ دلار سرعت رالی افزایش قیمت بیت کوین را افزایش خواهد داد، برخی عوامل بنیادی نیز در جهت قیمت و همچنین سرعت افزایش قیمت این ارز دیجیتال تاثیرگذار خواهد بود.

گزارش‌های اخیر شرکت تحلیلی گلسنود ( Glassnode ) حاکی از آن است که حدود ۶۰ درصد از بیت کوین‌های در گردش بیش از یک سال است که منتقل نشده‌اند. این موضوع تمایل زیاد سرمایه‌گذاران را برای هودل کردن ( نگه داشتن سرمایه و ترید نکردن ) بیت کوین نشان می‌دهد.

آخرین باری که بازار بیت کوین شاهد چنین وضعیتی بود مربوط می‌شود به سال ۲۰۱۷ و شروع بازار گاوی این ارز دیجیتال و افزایش قیمت ۲,۰۰۰ درصدی آن که سبب شد قیمت بیت کوین طی یک سال از ۱,۰۰۰ دلار به  ۲۰,۰۰۰ دلار برسد.

عوامل فاندامنتال موثر بر قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

از طرفی وضعیت روابط کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا با اجرای قانون جدید امنیتی برای منطقه هنگ کنگ رو به وخامت گذاشته است.

اگر چه فرضیه چنین قانونی مبارزه با رشد تروریسم بوده است اما مقامات ایالات متحده و سایر کشورهای جهان آن را تهدیدی علیه دموکراسی و استقلال هنگ کنگ می‌دانند.

با انتشار این خبر یوان چین ارزش خود را از دست داد و این موضوع سبب شد بار دیگر بیت کوین به عنوان یک پناهگاه امن برای جلوگیری از ارزش دارایی سرمایه‌گذاران وارد میدان شده و جایگاه خود را بیش از پیش تحکیم کند.

منبع: bitcoinist