تراکنش بیت کوین

رکورد بزرگ‌ترین تراکنش بیت کوین به لحاظ ارزش دلاری شکسته شد

در پی انتقال ۱۶۱,۵۰۰ بیت کوین با کارمزد فقط ۰.۰۰۰۱۰۰۱۹ BTC  ( معادل ۰.۶۸ دلار ) توسط تراکنشی در صرافی بیتفینکس، در تاریخ ۱۰ آوریل بار دیگر توجه کل دنیا به سمت دنیای ارزهای دیجیتال جلب شد.

طبق اطلاعات به دست آمده از blockchain transaction details ( این سایت جزییات تراکنش‌های بلاک چین را مورد بررسی قرار می‌دهد) یکی از کاربران مبلغ قابل توجه ۱.۱ میلیارد دلار را به لطف تراکنش‌های ارزهای دیجیتال انتقال داده است. از این مقدار، ۱۵,۰۰۰ بیت کوین به یک کیف پول ارسال شده و باقی آن که ۱۴۶,۵۰۰ کوین است به آدرس اصلی برگردانده شده است.

تنها کمی پس از اینکه فردی با نام کاربری KARMA-0 این تراکنش را شناسایی کرد، شخصی مسئولیت این تراکنش را به عهده گرفت. پائولو آردوینو یکی از مدیران ارشد صرافی بیتفینکس روز یکشنبه به کاربران چند هزاری خود گفت این اقدام را جهت افزایش موجودی کیف پول آنلاین این صرافی انجام داده است.

بله، ما‌ موجودی کیف پول آنلاین خود را ۱۵,۰۰۰ بیت کوین افزایش دادیم و سپس باقیمانده موجودی را به آدرس اصلی بازگرداندیم.

رکورد بزرگ‌ترین تراکنش بیت کوین شکسته شد

تراکنش انجام شده توسط صرافی بیتفینکس از لحاظ ارزش دلاری به بزرگ‌ترین تراکنش بیت کوین تبدیل شد. آخرین تراکنش میلیارد دلاری این ارز دیجیتال در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ انجام شد و طی آن ۹۴,۵۰۴ بیت کوین به ارزش ۱,۰۱۸ میلیارد دلار با کارمزد ۷۰۰ دلار انتقال یافت.

با این حال لازم به ذکر است هیچکدام از این تراکنش‌های انجام شده متعلق به بیشترین ارز دیجیتال انتقال داده شده نیستند. این رکورد متعلق به تراکنش ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوینی است که در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱ انجام شد. ارزش این تراکنش در آن زمان معادل با ۱.۳۲ میلیون دلار بود. جالب است بدانید ارزش این مقدار بیت کوین در حال حاضر معادل با ۳.۵ میلیارد دلار است.

منبع: Cointelegraph