تصحیح قیمت بیت کوین

تصحیح قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد یافت؟

مقصد بعدی قیمت بیت کوین همیشه دغدغه اصلی سرمایه‌گذاران و تحلیلگران بوده است.

پس از ماه‌ها حدس و گمان در مورد قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن پاداش بلاک شبکه، سرانجام سومین هالوینگ این رمز ارز نیز اتفاق افتاد و پاداش استخراج بلاک در شبکه بیت کوین به ۶.۲۵ BTC کاهش یافت.

با این حال، تصحیح قیمت ۱۵.۲۲ درصدی فقط چند روز قبل از این رویداد، فرضیات مختلف و تحلیل‌های ارائه شده را تغییر داد.

برخی فاکتورهای مهم در حرکت قیمت کوتاه مدت بیت کوین

قیمت بیت کوین

با مشاهده نمودار بالا درمی‌یابیم که علی‌رغم سقوط قیمتی که در تاریخ ۱۰ ماه می مشاهده شد، بیت کوین کانال صعودی بلند مدت خود را ترک نکرد. حرکت قیمت بیت کوین بین خطوط روند ادامه داشت تا اینکه وضعیت بازار این رمزارز تغییرات محسوسی را تجربه کرد. با این حال برخی کارشناسان بر این باورند احتمال شکل‌گیری یک روند صعودی جدید در نمودار قیمت بیت کوین بسیار ضعیف است به دلیل اینکه رالی افزایش قیمت شکل گرفته قبل از هالوینگ تحت تاثیر جو روانی این رویداد اتفاق افتاده بود.

فاصله گرفتن از کانال صعودی در مقطع کنونی دور از انتظار نبوده و حاکی از شروع مرحله دیگری از اصلاحات است.

بیت کوین بالاتر از محدوده حمایتی ۸,۵۰۰ دلار باقی می‌ماند

پس از اینکه قیمت بیت کوین سقوط قابل ملاحظه‌ای را از سطح ۹,۷۰۰ دلار تجربه کرده و به محدوده ۸,۰۰۰ دلار پا گذاشت، بلافاصله توانست خود را دوباره به سطوح ۸,۵۰۰ دلار برساند. قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا پس از سومین هالوینگ خود در محدوده ۸,۵۰۰ دلار، جایی که شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به عنوان سطح حمایت عمل می‌کند باقی ماند. در صورتی که بیت کوین حرکات جانبی خود را در محدوده ۸,۵۰۰ تا ۹,۵۰۰ طی هفته‌های آینده ادامه دهد احتمال کاهش قیمت قابل توجه بیت کوین کمتر خواهد شد.

تصحیح قیمت بیت کوین در سطوح ۷,۸۰۰ تا ۷,۵۰۰ دلار

در حال حاضر احتمال کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده زیر ۸,۰۰۰ دلار کم نیست. با اینکه شاخص VPVR  در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی به نظر نمی‌رسد بیت کوین توانایی تثبیت قیمت در محدوده بالاتر از ۸,۷۵۰ دلار را داشته باشد.

افزایش قیمت بیت کوین

خط روند MACD از تاریخ ۲۰ مارس تا کنون برای اولین بار شکل نزولی به خود گرفت و در حال حاضر خط روند در محدوده بالاتر از شاخص مکدی قرار دارد. شاخص مقاومت نسبی هم با فشار فروش در بازار بیت کوین روبه‌رو شده است.

با توجه به وضعیت این شاخص‌ها امکان کاهش قیمت بیت کوین و ادامه روند تصحیح آن تا سطح ۷,۸۰۰ یا حتی ۷,۵۰۰ دلار دور از انتظار نیست. از طرفی سقوط قیمت به محدوده زیر ۷,۵۰۰ دلار هم بعید نیست.

 

منبع: ambcrypto