سایز بلاک

ثبت رکورد جدید اندازه بلاک در شبکه بیت کوین در آستانه هالوینگ

اندازه بلوک شبکه بیت کوین در تاریخ ۲ ماه می به ۱.۳۴۱ مگابایت رسیده و نرخ هش شبکه این ارز دیجیتال هم به بالاترین میزان خود رسید.

با توجه به داده های موجود در blockchain.com، میانگین بیشترین سایز بلوک شبکه بیت کوین در تاریخ ۲ و ۷ ماه می به ترتیب ۱.۳۴۱ و ۱.۳۱۲ مگابایت بوده است و در دسامبر ۲۰۱۹ نیز به بیشترین مقدار خود ( MG1.314 (  رسید.

بلاک بیت کوین

با توجه به هالوینگ پیش رو، شبکه بیت کوین نیز شاهد افزایش قابل توجهی در نرخ کارمزد‌ها خواهد بود. بیشترین مقدار ثبت شده برای کارمزد انجام معاملات در شبکه بیت کوین در تاریخ ۸ ماه می با ثبت افزایش ۳۰۰ درصدی نسبت به ۲۶ آپریل به ۳.۱۹ دلار رسید.

رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین

در همین زمان نرخ هش شبکه بیت کوین نیز قبل از هالوینگ نوسانات قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد. طبق داده‌های به دست آمده از Glossnode  در تاریخ ۳ می هش ریت شبکه بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به بیش از ۱۴۲ اگزاهش در ثانیه رسید. از طرفی داده‌های مشابهی از Blockchain.com نشان می‌دهد بیشترین هش ریت شبکه بیت کوین در تاریخ ۲ می بوده و احتمال ثبت یک رکورد جدید در تاریخ ۱۱ ماه می و قبل از هالوینگ شبکه وجود دارد.

هش ریت بیت کوین

لازم به ذکر است در حالی که چند ساعت بیشتر به هالوینگ شبکه بیت کوین باقی نمانده است نرخ هش شبکه بیت کوین چیزی حدود ۱۳۶ اگزاهش بر ثانیه است.

 

منبع: Cointelegraph