اخبار ارز دیجیتال

راه‌اندازی زنجیره‌بازی و برنامه‌های اجتماعی مبتنی بر شبکه آربیتروم Arbitrum

تیم بلاک چین آربیتروم، راه‌حل مقیاس‌‌پذیری اتریوم، روز ۱۸ مرداد اعلام کرد: زنجیره لایه ۲ خود را که مبتنی بر بازی و برنامه‌‌های اجتماعی است را برای عموم، منتشر کرده است. این زنجیره قبلا برای سیستم‌های کمونیتی پوینت ردیت Community Point Reddit استفاده شده است.

آربیتروم نوا Arbitrum Nova یک زنجیره جدید است که در درجه اول برای بازی و برنامه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است و اولین بار در اوایل سال جاری معرفی شد. همچنین اولین زنجیره‌ای است که با استفاده از فناوری آربیترومز انی تراست Arbitrum’s AnyTrust ساخته شده است.

این زنجیره برای پروژه‌هایی با حجم تراکنش‌های بالا درنظر گرفته شده است که به دنبال راه‌حل‌های کم‌هزینه و با امنیت بالا هستند. آربیتروم گفته است که به بیش از ۱۰۰ تیم توسعه اجازه دسترسی داده است. همچنین از کمیته دسترسی به داده‌ها و اعضای اولیه که شامل کن‌سن‌سیس ConsenSys، اف تی اکس FTX، گوگل کلود Google Cloud، آفچین لبز Offchain Labs، پی‌۲‌ پیP2P، کوییک‌نود Quicknode و ردیت Reddit هستند، استفاده می‌کند.

از جمله موفقیت‌‌هایی که این زنجیره می‌‌تواند روی آن حساب کند، استقرار سیستم امتیازات اجتماعی ردیت در نوا است. در حال حاضر، دو جامعه به عنوان بخشی از این استقرار وجود دارد، با این حال این تعداد می‌تواند به خوبی افزایش یابد. درحال حاضر بیشتر تمرکزها بر روی توسعه، ایجاد اکوسیستم و سپس پایگاه کاربران است.

نوا از آربیتروم وان متفاوت است. زیرا کمیته داده ابتدا داده‌های تراکنش را دریافت می‌کند و تنها در صورت تایید کمیته، داده‌ها به صورت زنجیره‌ای ادامه می‌یابند و این فرض را ایجاد می‌کند که حداقل دو عضو کمیته باید تایید کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا