پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

ساخت تراشه‌های ماینینگ توسط سامسونگ

غول فناوری سامسونگ اعلام کرده است که در حال ساخت تراشه‌های ماینینگ ۳ نانومتری است که از لحاظ مصرف انرژی، ۴۵ درصد کارآمدتر هستند. انتظار می‌رود که این تراشه‌های جدید، ۲۳ درصد عملکرد بهتری داشته باشند و انتشار آلاینده‌های کربنی در اثر استخراج رمزارزها را هم به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند.

سامسونگ، کار بر روی این تراشه‌ها را در اواخر سال ۲۰۲۱ و با کمک چند شرکت‌ زیرمجموعه خود از جمله انسیس Ansys، کادنس Cadence، زیمنس Siemens و سیناپسس Synopsys، آغاز کرد. سامسونگ در آن زمان همچنین اعلام کرده بود که تراشه‌های ۲ نانومتری آن هم تا سال ۲۰۲۵ عرضه خواهند شد.

تیم سامسونگ با اشاره به این تراشه‌ها می‌گوید:

ما به نوآوری فعال در توسعه فناوری‌های رقابتی و ایجاد فرآیندهایی که به تسریع بلوغ و تکامل فناوری کمک می‌کنند، ادامه خواهیم داد.

یکی از اولین سخت‌افزارهای ماینینگ یعنی انت‌ماینر اس وان Antminer S1 که در سال ۲۰۱۳ تولید شد، دارای تراشه ۵۵ نانومتری بود.

سامسونگ از سال ۲۰۱۸ علاقه خود به کریپتو و بلاک چین را ابراز کرده است. این غول فناوری در ابتدا تصمیم گرفت تا فناوری بلاک چین را برای حل مشکلات عملیاتی، در سیستم‌های خود ادغام کند. سامسونگ بعدها، زیرساخت‌های بلاک چینی را در گوشی‌های هوشمند خود ادغام کرد. در سال‌های اخیر نیز، سامسونگ وارد دنیای توکن‌های ان اف تی NFT و متاورس شده است.

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.