بریتانیا

سرمایه‌گذاری بزرگترین بانک بریتانیا در شرکت رمزارزی

با اینکه موج ورشکستگی‌ها همچنان بازار ارزهای دیجیتال را آشفته کرده، بزرگ‌ترین بانک در بریتانیا بنام بارکلیز Barclays، تصمیم به خرید سهام کاپر Copper، یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌ها در صنعت کریپتو گرفته است.

خبر این سرمایه‌گذاری در گزارشی از اسکای نیوز Sky News در روز یکشنبه، ۲۴ جولای ۲۰۲۲ به دست آمد. در این گزارش آمده است که این بانک در بریتانیا از سرمایه‌گذاران جدیدی است که به دور تامین مالی کاپر می پیوندند. به گفته منابع، بارکلیز سرمایه‌‌گذاری قابل‌توجهی، در حد میلیون‌‌ها دلار به عنوان بخشی از فرآیند جمع‌‌آوری سرمایه انجام خواهد داد که ظرف چند روز آینده به پایان می‌‌رسد.

طبق گزارش بلومبرگ Bloomberg، شرکت کاپر قصد داشت در نوامبر گذشته سرمایه‌‌ای را جمع‌‌آوری کند که ارزش آن حدود ۳ میلیارد دلار باشد. این شرکت فیلیپ هاموند Philip Hammond، صدراعظم سابق خزانه‌داری بریتانیا را به عنوان مشاور ارشد استخدام کرد. سرمایه‌گذاران دیگری همچون تایگر گلوبال Tiger Global، سافت‌بنک گروپ SoftBank Group و اکسل Accel در این سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری، شرکت خواهند کرد.

شایان ذکر است که کاپر به سرمایه‌‌گذاران نهادی در دارایی‌های دیجیتال، خدمات مختلفی از جمله نگه‌داری، کارگزاری اولیه و تسویه حساب را ارائه می‌‌دهد. دیمیتری توکارف Dmitry Tokarev، این شرکت را در سال ۲۰۱۸ تاسیس کرد و قبلا در بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر جهانی از جمله ام ام سی ونچرز MMC Ventures، لوکال گلوب LocalGlobe و دان کپیتال Dawn Capital، سرمایه‌گذاری کرده است.