تا یک درصد بازگشت دارایی در کمپین گنجینو!

رفتن به کمپین
اخبار ارز دیجیتال

شبکه بیت کوین پس از هاوینگ هم در اوج سلامت خود قرار دارد

علی رغم تمام نگرانی‌ها درباره استخراج بیت کوین پس از هالوینگ، یک گزارش از اوج سلامت شبکه بیت کوین پس از این رویداد خبر داد.

طبق گزارشی که Glassnode ارائه داده است، سلامت شبکه بیت کوین حتی پس از هالوینگ هم در بهترین وضعیت خود قرار دارد.

تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین

این شرکت به تازگی شاخص BTC (GNI) درون زنجیره‌ای را که تعدادی از معیارهای کلیدی روی زنجیره را به دست آورده و سپس آن‌ها را در نمودارها و اعداد قابل فهم با هم ترکیب می‌کند، معرفی کرده است.

شبکه بیت کوین

شاخص GNI طی هفته گذشته از 76 به 74 رسیده است. این در حالی است که شاخص سلامت شبکه بیت کوین که ترکیبی از قدرت و فعالیت شبکه است از 88 به 94 رسید. احساسات سرمایه‌گذاران و همچنین شکل‌گیری جو روانی قبل از هالوینگ بیت کوین را می‌توان از علل کاهش شاخص GNI در نظر گرفت.

آیا بیت کوین ناپایدار است؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده از این گزارش می‌توان گفت که به دلیل واگرایی موجود در دو شاخص مذکور در حال حاضر شاهد شکل‌گیری بازار گاوی یا خرسی مشخصی نیستیم. با کاهش مومنتوم قیمت بیت کوین می‌بینیم که شاخص‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین همچنان پر قدرت باقی مانده‌اند. با این حال می‌توان گفت احتمال شکست صعودی قیمت بیت کوین نسبت به شکست نزولی آن طی روزهای آینده بیشتر است.

هش ریت بیت کوین

نرخ هش ریت شبکه بیت کوین یکی از مهم‌ترین عوامل سلامت شبکه این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. برخی کارشناسان یک مارپیچ مرگ را برای نرخ هش شبکه بیت کوین پس از هالوینگ پیش بینی می‌کردند. با این حال می‌بینیم که هش ریت شبکه پادشاه ارزهای دیجیتال پس از تجربه افت کوتاهی بعد از هاوینگ به سرعت بهبود یافت.

هفته بعد که اولین هفته کامل پس از هالوینگ بیت کوین است نشانگر خوبی برای چگونگی مقابله ماینرها با هالوینگ و نصف شدن پاداش استخراج بلاک به شمار می‌رود.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا