اخبار ارز دیجیتال

چالش بازار دوج کوین

استیبل کوین دای DAI به ارزش بازار ۶.۹۲ میلیارد دلار پس از دوج کوین در رتبه یازدهم قرار دارد.

دوج کوین و استیبل کوین DAI به تدریج در رتبه بندی ارزش بازار رمزارزها جای می‌گیرند. دوج کوین جایگاه خود را به عنوان دهمین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار ۸.۱۶ میلیارد دلار حفظ کرده است اما دای با ارزش بازار ۶.۹۲  میلیارد دلار در رتبه یازدهم قرار دارد.

منبع: کوین مارکت کپ
منبع: کوین مارکت کپ

بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز بار دیگر دای است که ابتدا در سال ۲۰۱۷ ظاهر شد. دای توسط میکر دائو MakerDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که سپرده‌های کاربران رپد بیت کوین، اتر و تقریبا ۳۰ رمزارز دیگر را برای استیبل کوین دای معامله می‌کند، تامین می‌شود.

پس از سقوط ترا یو اس دی TerraUSD (UST) و ارز مشکل‌ساز سلسیوس، پروتکل میکر‌دائو MakerDAO که استیبل کوین دای را صادر می‌کند در اوج مشکلات اخیر بازار رمزارز مورد توجه قرار گرفته است.

از ابتدای ماه جولای، پلتفرم وام دهی رمزارزی سلسیوس بخش قابل توجهی از وام معوق خود را به پروتکل میکر MKR پس داده است که نشان می‌دهد در میان شایعات احتمالی ورشکستگی، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سقوط کامل انجام می‌دهد.

داده‌های دیفای اکسپلورر DeFi Explorer نشان می‌دهد که از اول جولای، سلسیوس ۱۴۲.۸میلیون دلار استیبل کوین دای را از طریق چهار تراکنش مختلف بازپرداخت کرده است. وام‌دهنده ارز دیجیتال هنوز ۸۲ میلیون دلار بدهی معوق به میکر دارد.

علیرغم چالشی که توسط دای ایجاد شده است، دوج کوین جایگاه بزرگترین رمزارز میم را از نظر ارزش بازار حفظ کرده است زیرا به طور قابل‌توجهی از ارزش بازار شیبا اینو ۵.۷ میلیارد دلاری جلوتر است.

طبق پلتفرم کوین ۹۸ (Coin98)، معامله‌گران، دوج کوین را به ارزش حدود ۲۷۳ میلیون دلار در ۲۴ ساعت گذشته معامله کردند.ق

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا