دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
c4aef82845ab1032ef0e68d96f9a078a John McAfee 1 1280x720 1

۳۷۵ روز تا پیش بینی بیت کوین یک میلیون دلاری باقی مانده است!

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۹، تنها یک سال زمان برای پیش بینی پرسرو صدای جان مکافی زمان باقی است. این معامله‌گر جنجالی بیت کوین اخیرا پیش بینی کرده بود که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار ( یک میلیون دلار ) خواهد رسید. جان مکافی به قدری به صحت پیش بینی خود اطمینان داشت که گفت: اگر این پیش بینی به حقیقت تبدیل نشود حاضر است جواهرات خوانوادگی خود را در یک برنامه زنده تلویزیونی بخورد!

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) قیمت ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۹۵ درصد زیر پیش بینی قیمت مکافی قرار دارد.

جان مکافی و ارزهای دیجیتال

جان مکافی که از او با نام خالق اولین آنتی ویروس تجاری جهان نیز یاد می‌شود در سال ۲۰۱۷ پیش بینی خود درباره قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را ارائه داد و گفت قیمت هر سکه از این ارز دیجیتال قدرتمند، تا پایان سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۷,۴۰۰ دلار ( حدود ۹۵.۴۷  درصد زیر این رقم ) قرار دارد.

سخنان مکافی به سرعت بر سر زبان‌ها افتاد به دلیل اینکه وی مدعی شد اگر این تحلیل و پیش بینی به حقیقت تبدیل نشود در برنامه زنده تلویزیونی دست به کاری عجیب خواهد زد. در رابطه با این پیش بینی مکافی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که منظور من تاریخ دقیق ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ نیست، من معتقدم قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید. به هر حال روزهای پایانی سال ۲۰۱۹ به سرعت در حال تمام شدن است و تا پایان سال ۲۰۲۰ هم زمان زیادی باقی نمانده است.

جان مک‌ آفی، برنامه‌نویس کامپیوتر، کارآفرین و یکی از پیشگامان امنیت اطلاعات رایانه‌ای است که اولین شرکت نرم‌افزاری آنتی‌ویروس تجاری جهان را تأسیس کرد. او در حال حاضر پروژه‌های زیادی در دست داشته و در حال راه اندازی پلتفرم معاملاتی خود به نام مجیک ( Magic ) است. وی هدف خود را از راه‌اندازی این  پلتفرم معاملاتی، ایجاد بستری برای معاملات رمز ارز ها بدون هر گونه محدودیت عنوان کرده است.

شمارش معکوس برای بیت کوین یک میلیون دلاری!

پیش بینی مکافی سرو صدای زیادی در رسانه‌‌های اجتماعی و شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. در همین راستا یک وبسایت آنالیز داده به نامdickline.info   هم شمارش معکوس تحقق این پیش بینی را ارائه داده است.

ارز دیجیتال بیت کوین برای رسیدن به قیمت یک میلیون دلار راه طولانی در پیش داشته و در این مدت باید با رشد روزانه ۰.۴۸۴۰۹۵۵۲۶  درصدی روزانه همراه باشد. از طرفی مدیران این وبسایت عنوان کرده‌اند احتمال به حقیقت پیوستن این پیش بینی کم نیست و با توجه به نوسانات بسیار زیاد قیمت بیت کوین و همچنین پتانسیل رشد قیمت این رمز ارز، افزایش نیم درصدی  روزانه اتفاق عجیب و غریبی نیست.

7 دی

این وبسایت همچنین امکان پیش بینی قیمت بیت کوین را برای کاربران خود فراهم کرده است. بعلاوه یک وبسایت دیگر به نام dickening.com نیز فقط به شمارش معکوس برای رسیدن قیمت بیت کوین به مرز ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار اختصاص پیدا کرده است. طبق گزارش‌های به دست آمده از این وبسایت، پس از هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین این پیش بینی به حقیقت تبدیل خواهد شد.

اول

با این حال برخی افراد ممکن است تا فرا رسیدن روزهای پایانی ۲۰۲۰ این پیش بینی و شرط بندی را فراموش کنند اما از طرفی بسیاری از افراد جامعه کریپتو، پیش بینی‌های جان مکافی درباره قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را مشتاقانه دنبال می‌کنند.

بیت کوین همچنان ارزشمندترین دارایی

از طرفی این روزها پس از افت قیمت اخیر بیت کوین، زمزمه‌های بسیار زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال مبنی بر به پایان رسیدن قدرت این ارز رمز نگاری شده به گوش می‌رسد. افراد زیادی معتقدند بازار خرسی بیت کوین آغاز خواهد شد و این رمز ارز توانایی افزایش قیمت را نخواهد داشت. ولی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال دنیای رمز نگاری شده، از آغاز پیدایش خود ثابت کرده یک داراریی ارزشمند است و از پتانسیل رشد بسیار بالایی برخوردار است.

با نگاهی به نمودار قیمت هر ساله این ارز دیجیتال می‌بینیم بیت کوین از پتانسیل رشد بسیار بالایی برخوردار است و از نظر رشد قیمت یکی ازدارایی‌های برتر دنیا به شمار می‌رود. این ارز دیجیتال با وجود کاهش قیمت‌های اخیر خود، در سال ۲۰۱۹ موفق به ثبت سه رکورد نرخ هش، حجم معاملات انجام شده در شبکه و پردازش تراکنش‌های انجام شده دست یافت که این موضوع نشان دهنده قدرت تمام نشدنی بیت کوین است.