سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
قیمت ارزهای دیجیتال

جدیدترین تحلیل قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال برتر

ارز دیجیتال بیت کوین در حال شکست سطوح مقاومت بالایی بوده و این موضوع منجر به شکل‌گیری حرکات شدید قیمت در آلت کوین‌ها شده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نیز دیدگاه صعودی خود را حفظ کرده‌اند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال که در تاریخ  ۲۲ آوریل در محدوده زیر  ۲۰۰ میلیارد دلار قرار داشت، در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) بیش از  ۲۱۴ میلیارد دلار می‌باشد. این موضوع را می‌توان به منزله یک نشانه مثبت برای این بازار مالی در نظر گرفت. اگر ارزش بازار ارزهای دیجیتال از محدوده ۲۱۷ میلیارد دلار عبور کند، رسیدن آن به ۲۵۰ میلیارد دلار نیز دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به نزدیک شدن به سومین هالوینگ بیت کوین، تعداد توییتهای منتشر شده مربوط به هالوینگ نیز به بیشترین مقدار خود رسید و در حال حاضر در بین موضوعات مورد بحث مربوط به بیت کوین در رتبه دوم قرار گرفته‌ است.

از طرفی بررسی‌های شرکت Paxful نیز حاکی از آن است که ۵۰ درصد افراد شرکت کننده در  یک نظر سنجی بر این باورند که عدم موفقیت سیستم‌های مالی سنتی موجب تغییر بیت کوین خواهد شد. مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت اظهار داشت که مقبولیت بیت کوین طی ۶ الی ۱۰ سال آینده به اوج خود خواهد رسید. از طرفی برخی منتقدان ارزهای دیجیتال نیز بر این باورند که حباب ارزهای دیجیتال در بازه زمانی ۶ الی ۱۰ سال آینده خواهد ترکید.

خرید بیت کوین

کشور آرژانتین نیز که طی دو سال گذشته با رکود اقتصادی روبرو شده است، در حال مذاکره با برخی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران سازمانی جهان برای جلوگیری از بدهی‌های نهمین پیش فرض حاکمیتی خود است. ارز فیات آرژانتین طی دو سال گذشته بدترین عملکرد را داشته و حدود ۷۵ درصد از ارزش خود در برابر دلار آمریکا را از دست داده است. جالب اینکه در همین مدت، حجم هفتگی بیت کوین های خریداری شده توسط پزوهای آرژانتینی حدود ۱,۰۲۸ درصد افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد هنگامی که سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به ارزهای فیات از دست می‌دهند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را گزینه مطمئن‌تری دانشته و به سمت این بازار مالی گرایش پیدا می‌کنند.

یکی از سرمایه‌گذاران مطرح ارزهای دیجیتال معتقد است که بحران فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت بیت کوین و طلا سوق دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین موفق به دستیابی به سطوح بالاتر از الگوی مثلث صعودی در نمودار و همچنین سطح مقاومت افقی در محدوده ۷,۴۵۴.۱۷  دلار شده است. این موضوع را می‌توان یک علامت فوق‌العاده و مثبت در نظر گرفت ولی گاوها موفق نشدند از این شکست قیمت بهره کامل ببرند.

قیمت بیت کوین

این موضوع نشان از تردید سرمایه‌گذاران در سطوح بالایی داشته و خرس‌ها در صددند از این موقعیت استفاده کرده و قیمت این جفت ارز را به سمت محدوده زیر ۷,۴۵۴.۱۷ دلار هدایت کنند. در این صورت احتمال افت قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به محدوده  ۷,۲۲۰ دلار هم وجود خواهد داشت.

اگر روند حرکت قیمت بیت کوین به محدوده زیر این سطح نیز ادامه پیدا کند، گاوها تمام تلاش خود برای رفتن به محدوده بالای سطح مقاومت ۷,۴۵۴.۱۷ دلاری را به کار خواهند بست. در این صورت سطوح ۸,۰۰۰ و سپس ۹,۰۰۰ دلار اهداف بعدی آن‌ها خواهد بود.

شاخص میانگین متحرک ۲۰ رو به افزایش بوده و شاخص قدرت نسبی در قلمرو مثبت قرار دارد که این موارد نشان می‌دهد رفتار بازار تا حدودی باب میل گاوهاست.

اولین نشانه ضعف بیت کوین را می‌توان شکست زیر محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در نظر گرفت و سناریو نزولی در محدوده زیر ۶,۴۷۱.۷۱ دلار قوت بیشتری خواهد گرفت. حد ضرر تعیین شده در موقعیت لانگ نیز می‌تواند در محدوده ۶,۲۰۰ دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل قیمت اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم همچنان در محدوده داخل کانال صعودی به حرکت خود ادامه می‌دهد. شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه روبه افزایش بوده و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که این موضوع نیز از قدرت گاوها در بازار برترین آلت کوین جهان حکایت دارد.

قیمت اتریوم

اگر گاوها از قدرت کافی برای هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت بالای کانال صعودی برخوردار باشند، مومنتوم نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت احتمال شکل گیری رالی افزایش قیمت قدرتمند به سمت محدوده ۲۵۰ دلار نیز وجود خواهد داشت. دیدگاه گاوی این جفت ارز تا زمان باقی ماندن آن‌ها در محدوده بالای کانال صعودی به قوت خود باقی خواهد ماند.

یکی از اولین نشانه‌های ضعف این ارز دیجیتال را می‌توان شکست قیمت در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در نظر گرفت. در این صورت حد ضرر در موقعیت های لانگ نیز ۱۵۵ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل

گاوهای بازار دومین آلت کوین برتر ارزهای دیجیتال موفق شدند در تاریخ ۲۲ آوریل قیمت آن را به محدوده بالای خط روند نزولی هدایت کنند ولی از قدرت کافی برای نگهداری قیمت این رمز ارز در این محدوده برخوردار نبودند.

قیمت ریپل

در صورت ماندن قیمت ریپل در این محدوده حرکت به سمت ۰.۲۰۵۷۰  دلار دور از انتظار نخواهد بود. ممکن است خرس‌ها در این سطح درگیری ایجاد کنند ولی احتمال شروع رالی افزایش قیمت به سمت ۰.۲۵ دلار نیز بسیار بالا خواهد بود.

روند صعودی شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی نیز از قوت گرفتن دیدگاه صعودی در این ارز دیجیتال حکایت دارند.

ولی اگر حرکت این جفت ارز از سطوح کنونی به سمت سطوح مقاومت ۰.۲۰۵۷۰ دلار حرکت کرده و در محدوده پایین ۰.۱۷۳۷۲  دلار بشکند تمایلات بازار خرسی خواهد بود. در این صورت حد ضرر سرمایه‌گذاران نیز در محدوده ۰.۱۷۰  دلار خواهد بود.

منبع: Cointelegraph