اخبار ارز دیجیتال

مدیرعامل جدید صرافی FTX به دنبال راه‌اندازی مجدد این صرافی!

جان ری، مدیرعامل فعلی صرافی FTX، که قبل از ورشکستگی FTX به این سمت منصوب شده بود اخیرا از تشکیل یک کار گروه ویژه برای بررسی پتانسیل راه‌اندازی مجدد این صرافی ارز دیجیتال خبر داده است.
اف‌تی‌ایکس تریدینگ FTX Trading که تحت عنوان FTX.com فعالیت می‌کند یکی از ۱۳۰ شرکت زیرمجموعه گروه FTX است که پس از گزارش بحران نقدینگی خود، در ماه نوامبر سال گذشته اعلام ورشکستگی کرد.
بر اساس گزارش اخیر مجله آمریکایی وال استریت، جان ری، در این خصوص گفت:

«وقتی صحبت از بررسی آینده FTX شد همه گزینه‌های روی میز از جمله مسیر احتمالی راه‌اندازی مجدد این صرافی را در نظر گرفتیم.

طبق گزارش‌ها، مدیرعامل FTX در تلاش است تا با راه‌اندازی مجدد این صرافی، خسارت کاربران آن را جبران کند.
بر اساس گزارش FTX در۱۷ ژانویه، این صرافی حدود ۵.۵ میلیارد دلار نقدینگی در تحقیقات خود شناسایی کرده است که بیش از ۳ میلیارد دلار آن را به ۵۰ طلبکار اصلی این صرافی بدهکار است.

راه‌اندازی دوباره صرافی FTX
راه‌اندازی دوباره صرافی FTX


فروپاشی FTX و متعاقب آن، اتهامات جنایی بسیاری از مدیران آن، موج‌های منفی زیادی را در فضای کریپتو در سال ۲۰۲۲ ایجاد کرد. کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، شرکت خواهر FTXو متعلق به سم بنکمن فرید، و گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX به اتهامات کلاهبرداری o,n اعتراف کرده اند. این در حالی است که مدیر عامل سابق اف‌تی‌ایکس، Sam Bankman-Fried، تا حد زیادی اتهامات وارده به خود را رد کرده است. او خود را بی گناه می‌داند و قرار است در ماه اکتبر سال جاری برای محاکمه در دادگاه حاضر شود.
طبق گزارش‌های موجود، وانگ و الیسون در ردیابی برخی از دارایی‌های شرکت به ری کمک می‌کردند. مدیر عامل سابق FTX همچنین مدعی شد که او توسط شرکت حقوقی سالیوان و کراول و وکیل عمومی FTX.US تحت فشار قرار گرفته است تا قبل از ورشکستگی این صرافی، ری را به عنوان مدیر عامل جدید FTX معرفی کند. ری همچنین گفته که Bankman-Fried دیگر نقشی در این صرافی ندارد و هیچگونه صحبت یا اظهار نظری را درباره این صرافی ندارد.
ری با اشاره به مدیرعامل سابق FTX گفت:

«ما نیازی به گفتگو با او نداریم. او حرف تازه ای برای گفتن ندارد که ما قبلا نشنیده باشیم.»

SBF در پستی در ۱۲ ژانویه در مورد «نمای کلی قبل از مرگ» FTX گفت که چنانچه این صرافی « مجددا راه‌اندازی شود»، ممکن است امکان بازپرداخت به مشتریان خود را با دارایی‌های موجود داشته باشد.
تیم رسیدگی‌کننده به روند پرونده ورشکستگی FTX و سم بنکمن فرید به طور علنی در مورد رویکردهای محاسبه ترازنامه این صرافی با یکدیگر اختلاف نظر دارند، و مدیر عامل سابق این صرافی مدعی شده که FTX US توان پرداخت تمام بدهی‌های خود را دارد.

اخبار Coincast امروز:

– اعلام ورشکستگی جنسیس و دو شرکت زیر مجموعه اون

– در صورت مجرم شناخته شدن SBF، او 700 میلیون دلار دارایی خودش رو از دست میده

– افزایش قیمت توکن های متاورسی با انتشار اخبار هدست VR اپل

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا