اخبار ارز دیجیتال

اولین قدم در قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ برداشته شد!

مجلس نمایندگان آمریکا به‌تازگی پیش‌نویس قوانین استیبل‌کوین‌ها را منتشر کرد. این لایحه که اولین اولین قدم در قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ به شمار می‌رود خواستار تعلیق استیبل کوین‌های جدید که به‌وسیله توکن‌های دیگر پشتیبانی می‌شوند و تحقیق درمورد توسعه دلار دیجیتال (CBDC) شده است.

این لایحه، که در صفحه استماع کمیته قرائت شده است، نشان‌دهنده اولین بخش عمده قانون ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۲۳ و به دنبال دو رویداد کلیدی مربوط به استیبل کوین‌ها در سال گذشته منتشر شده است: یکی انفجار پروژه ترا (UST)، که توسط توکن LUNA پشتیبانی می‌شد و دیگری دیپگ شدن استیبل کوین (USDC) که به طور موقت از قیمت ۱ دلاری خود خارج شد.

در این لایحه آمده است، کسانی که بدون تأیید نهاد‌های نظارتی استیبل کوین صادر کنند محکوم به حداکثر ۵ سال زندان و جریمه‌ حداکثر یک میلیون دلار خواهند شد.

این لایحه، تعاریفی را برای صادرکنندگان استیبل کوین‌ها مشخص می‌کند، که بازتاب اصطلاحی است که سناتور سابق، پت تومی Pat Toomey، هنگام معرفی لایحه استیبل کوین خود در سال ۲۰۲۲ استفاده کرد.

این لایحه همچنین به دنبال مطالعه تأثیر بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) صادر شده توسط فدرال رزرو است.

یک کمیته فرعی خدمات مالی مجلس، جلسه استماعی را در مورد استیبل کوین‌ها در روز چهارشنبه ۱۹ آوریل برگزار خواهد کرد که دانته دیسپارت (Dante Disparte) از شرکت سیرکل (Circle Internet Financial)، جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) از انجمن بلاک‌چین و پروفسور آستین کمپبل (Austin Campbell) و سرپرست بخش خدمات مالی نیویورک آدرین هریس (Adrienne Harris) از اعضای اصلی این جلسه هستند.

این جلسه یک روز پس از جلسه کمیته خدمات مالی با سخنرانی گری جنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا