بیت کوین

ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین علی رغم تجربه کاهش قیمت اخیر

طی چند روز گذشته شاهد شکل گیری برخی علائم نزولی در نمودار قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا چند روز اخیر را در بالای سطح حمایتی ۹,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار گرفته است.

بیت کوین هنگام تجربه سقوط قیمت خود از سطح ۹,۸۰۰ دلار با چند ریجکت قیمت قدرتمند در محدوده بالای ۹,۰۰۰ دلار روبه‌رو شد. این کاهش قیمت در پی انتشار اخبار مربوط به جابه‌جایی ۵۰ بیت کوین و احتمال فاش شدن هویت ساتوشی ناکاموتو اتفاق افتاد.

به نظر نمی‌رسد که ضربه تکنیکال وارد شده به قیمت بیت کوین پس از این کاهش قیمت، برای بی‌اعتبار کردن تمام قدرت آن کافی بوده باشد، به دلیل اینکه تحلیلگران در حال حاضر معتقدند این کاهش قیمت می‌تواند به عنوان سکوی پرتاب برای افزایش قیمت بیشتر این رمز ارز در کوتاه مدت عمل کند.

بیت کوین همچنان در محدوده بالاتر از خط روند صعودی

هم اکنون که در حال نگارش این مطلب هستیم، بیت کوین با افزایش قیمت ۱ درصدی خود در محدوده ۹,۱۴۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا پس از تجربه کاهش قیمت و رسیدن به سطح  ۸,۸۰۰ دلار بهبود قیمت چشمگیری را رقم زد.

پس از کاهش قیمت بیت کوین، خریداران با خرید این سکه به بالاتر رفتن قیمت آن کمک کردند. واکنش این رمز ارز پس از سقوط قیمت مذکور بار دیگر قدرت آشکار آن را بر مردم جهان ثابت کرد.

در همین راستا یکی از تحلیلگران روند صعودی شکل گرفته و دفاع شده توسط بیت کوین را دلیل روشن برای ادامه روند افزایش قیمت این ارز دیجیتال در نظر گرفت.

این تحلیلگر با اشاره به نمودارهای زیر و روندهای شکل گرفته در آن‌ها توضیح داد که گاوهای این بازار مالی همچنان از قدرت بیشتری نسبت به خرس‌ها برخوردارند.

خرید بیت کوین

احتمال رالی افزایش قیمت بیت کوین به سمت ۹,۵۰۰ دلار

وجود روند افزایش قیمت مذکور تنها عاملی نیست که موجب افزایش قیمت بیت کوین طی روزهای آینده خواهد شد.

تحلیلگران همچنین خاطر نشان می‌کنند که مقاومت ابر ایچیموکو ( یکی از ابزارهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال ) قدرت قبل را ندارد و بسته شدن شمع روزانه در بالای این محدوده پتانسیل ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین را افزایش خواهد داد.

یکی از تحلیلگران برتر این عرصه عنوان کرد که این روند  صعودی می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به منطقه ۹,۵۰۰ دلار برساند.

خرید بیت کوین

نحوه معاملات رمزارزها و بسته شدن شمع روزانه قیمت در نمودارها، رفتار قیمت آن‌ها را طی هفته‌های آینده مشخص خواهد کرد.

منبع: Bitcoinist