به تازگی اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با ارزهای دیجیتال بسیار خبرساز شد. رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، وزرای اطلاعات، اقتصاد، صمت و رییس بانک مرکزی، خواستار انجام اقدامات لازم در زمینه خرید «رمز ارزهای خارجی» شد. وی در این نامه اظهار داشت:

مجتبی توانگر نسبت به تشدید خرید غیررسمی ارزهای دیجیتال نیز ابراز نگرانی کرد.

جامعه ایرانی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به دنبال اظهار نظر این نماینده مجلس واکنش‌های متعددی نشان دادند. بسیاری بر این باورند که فعالیت کاربران ایرانی در دنیای ارزهای دیجیتال منجر به افزایش حجم ارز ورودی به کشور شده و در عین حال باعث پیشرفت ایران همگام با رشد تکنولوژی می‌شود. با توجه به دیجیتالی بودن این صنعت، گسترش تجارت ارزهای دیجیتال همچنین می‌تواند به رشد اقتصاد ایران در سطح بین‌المللی منجر شود.

روزبه‌روز به تعداد سازمان و دولت‌هایی که ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌‎شناسند، افزوده می‌شود. شرکت‌های بزرگی همچون پی‌پل، آمازون، اپل‌پی، ویزا و… راه‌حل‌های رمز ارزی را مورد بررسی قرار داده و حتی ارزهایی مانند بیت کوین را در سیستم‌های پرداخت خود به رسمیت شناخته‌اند.

ارزهای دیجیتال، به دور از سیاست و کنترل یا نفوذ دولتی خاص به کار خود ادامه می‌دهند که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران، آن‌ها را یک دارایی امن به حساب آورند. گفتنی است که تاکنون هیچ قانونی درباره خرید ریالی رمز ارزها و فعالیت ارزهای دیجیتال در مجلس شورای اسلامی ایران نیز به تصویب نرسیده است. طبیعتاً برای بهبود فضای رمز ارزی ایران لازم است بستر و زیرساخت‌های لازم ایجاد شود.