اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم وام‌دهی بلاک‌فای BlockFi اعلام ورشکستگی کرد

پلتفرم وام‌دهی بلاک‌فای BlockFi که پس از فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX به‌شدت دچار بحران نقدینگی شده بود و در اوایل ماه جاری میلادی کلیه برداشت‌های کاربران خود از این پلتفرم را متوقف کرده بود به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرده که درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ ایالات متحده را به ثبت رسانده است.

پرونده ورشکستگی بلاک‌فای در دادگاه نیوجرسی در حالی تشکیل شده که قیمت ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است. قیمت بیت‌کوین، محبوب‌ترین ارز دیجیتال بازار هم تا کنون، بیش از ۷۰ درصد نسبت به اوج تاریخی خود در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

طبق گزارشات موجود، پلتفرم بلاک‌فای بیش از ۱۰۰ هزار سرمایه‌گذار طلبکار دارد. در این میان، شرکت انکورا تراست کامپنی (Ankura Trust Company LLC) با ۷۲۹ میلیون دلار، بزرگترین طلبکار پلتفرم بلاک فای محسوب مب‌شود. پس از انکورا، شعبه آمریکایی صرافی FTX و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC به ترتیب ۲۷۵ و ۳۰ میلیون دلار از بلاک‌فای مطالبه دارند.

صرافی BlockFi مستقر در نیوجرسی در پرونده خود خاطرنشان کرده که ورشکستگی و فروپاشی صرافی بزرگ FTX باعث شده تا این صرافی نیز وارد بحران نقدینگی شود.


زک پرینس Zac Prince، مدیر اجرایی بلاک‌فای گفته:

وضعیت بحرانی امروز بلاک‌فای به دنبال فروپاشی FTX به‌وجود آمده است. به گفته سم بنکمن-فرید Sam Bankman-Fried، مدیرعامل سابق FTX‌، سرمایه‌گذاران این صرافی در عرض سه‌روز ۶ میلیارد دلار از این پلتفرم خارج کردند و همین مسئله باعث ایجاد بحران نقدینگی شدید این صرافی شد.

گفتنی است صرافی بلاک‌فای دارایی‌ها و بدهی‌های خود را از ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار فهرست کرده است. در حال حاضر این انتظار می‌رود که بلاک‌فای با مجموع دارایی فعلی ۲۵۶.۹ میلیون دلار بتواند پشتیبانی لازم از برخی عملیات‌های خاص در دوره بازسازی این شرکت را فراهم کند.

اخبار Coincast امروز:

  • جی پی مورگان: سقوط FTX تغییرات بزرگی در صنعت رمز ارزها و قانون‌گذاری این صنعت ایجاد خواهد کرد
  •  درآمد ماینرها به کمترین میزان خودش در ۲ سال گذشته رسیده

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست اکسکوینو در پلتفرم‌های زیر گوش کنید:

اکسکوینو در شنوتو

اکسکوینو در انکر

اکسکوینو در پادبین

اکسکوینو در ساند کلود

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا