اخبار بلاک‌ چین

رئیس‌ جمهور چین: فناوری بلاک چین بخشی از انقلاب فناوری

شی جین

 

رئیس‌جمهور چین، شیجین پینگ در افتتاحیه سخنرانی خود در تاریخ ۲۸ مِی، با اشاره مستقیم به فناوری بلاک‌ چین ، آن را یک فناوری ستودنی خواند که برنامه‌های آتی کشور را به سمت خود می‌کشاند.

سخنرانی در نوزدهمین مراسم آکادمی علوم  چین در شهر پکن صورت گرفت و جین پینگ فناوری بلاک چین را «نسل جدیدی» از ارائه «پیشرفت غیرمنتظره» خطاب کرد.

وی گفت:” از وقتی که قرن 21 آغاز شده است؛ دانشمندان جهانی و نوآوران تکنولوژی وارد یک دوره‌ی بی سابقه از فعالیت‌های متمرکز شده‌اند. دوره‌ی جدید انقلاب در علم و تکنولوژی و تحولات صنعتی، نقشه نوآوری جهان را احیا می‌کند و ساختار اقتصادی جهانی دوباره شکل می‌گیرد.”

همچنین شی‌جین اضافه کرد:” نسل جدید فناوری اطلاعات که با هوش مصنوعی، اطلاعات کوانتومی، ارتباطات موبایل، اینترنت اشیا و فناوری بلاک چین پیشرفت‌های عظیمی را در حیطه‌ی کاربردهای خود سرعت می‌بخشد.”

یاد کردن مقامات چینی از بلاکچین و تمایل آن‌ها به ظرفیت‌های تکنولوژی ادامه دارد.

رسانه‌های محلی در مورد تلاش‌های داخلی، از زبان یکی از سخنگو‌یان دولت نقل کردند:” ما برنامه‌های قابل تصدیق خود را درباره‌ی فناوری بلاک چین ایجاد نمودیم و حدود 200 سرمایه‌گذار شخصی اعلام علاقه برای مشارکت نمودند. این به فناوری بلاک‌چین و صنعت کمک می‌کند تا شفاف و روشن‌تر باشد.”

در همین زمان پکن دیدگاه شکاکانه خود را نسبت به بلاکچین های خارجی اعلام کرد و اظهار داشت بیشتر پروژه‌های فناوری بلاک‌ چین محکوم به شکست هستند و طول عمر متوسط آن‌ها ۱۵ ماه است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا