رقابت شدید و تنگاتنگ بین اتریوم و ریپل در بازار ارزهای دیجیتال

رقابت شدید و تنگاتنگ بین اتریوم و ریپل در بازار ارز دیجیتال

رقابت شدید و تنگاتنگ بین اتریوم و ریپل در بازار ارزهای دیجیتال

اتریوم و ریپل در رقابت بر سر درصد بیشتر  سهام در بازار ارزهای دیجیتال

در طی چند سال اخیر، با رونق گرفتن بازار ارزهای دیجیتال و افزایش علاقه و رغبت سرمایه ‏گذاران برای فعالیت در این عرصه، همواره شاهد رقابت شدید و تنگاتنگ بین ارزهای دیجیتال مختلف در این بازار بوده ‏ایم که هر یک از این موارد برای رسیدن به درصد بیش‏تری از سهام بازار ارزهای دیجیتال در حال تلاش و رقابت می‌‏باشند. حال در طول این مدت،این رقابت به شکل های مختلف صورت گرفته است بطوریکه هر یک از ارزهای دیجیتال با رقبای مشخصی در حال جدال هستند.

یکی از رقابت‏‌های تنگاتنگ و سختی که اخیراً در حال شکل‏‌گیری و روی دادن است، رقابت شدید بین ارز دیجیتال اتریوم و ارز دیجیتال ریپل در بازار ارزهای دیجیتال می‌‏باشد. البته رقابت بین این دو ارز همواره سازنده بوده و علاوه بر این که باعث افزایش حجم معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال می‏‌شود، ارزش و قیمت هر یک از ارزهای دیجیتال نیز به صورت قابل توجهی افزایش می‏‌یابد.

تحلیل شرایط  اتریوم و ریپل در بازار ارزهای دیجیتال از نظر حجم مبادلاتی و  ظرفیت بازار

حال با توجه به آمار قبلی مشاهده شده، می‌‏توان گفت که اتریوم همواره در این رقابت پیروز بوده و توانسته که از نظر حجم مبادلاتی و به اصطلاح ” trade volume ” و ظرفیت بازار که به اصطلاح ” market cap “، نامیده می‌‏شود، نسبت به ارز دیجیتال ریپل برتری داشته و پیشی گیرد. ولی در طی ۴۸ ساعت گذشته در بازار ارزهای دیجیتال، شاهد فعل و انفعالات و نوسانات خاصی بوده ‏ایم به طوری که در پی این اتفاقات، ارز دیجیتال ریپل توانسته از نظر ” trade volume ” در ۲۴ ساعت گذشته و نیز از نظر ” market cap “، حرکت‏ های رو به بالایی را صورت دهد.

از این رو، بر اساس آمار منتشر شده، در حال حاضر ارز دیجیتال ریپل دارای ۳ بیلیون و ۸۷۱ میلیون و ۴۰ هزار و ۸۰۳ دلار حجم مبادلاتی در طی ۲۴ ساعت گذشته بوده که ریپل با این حد از حجم مبادلات در طی این مدت توانسته که خود را به جایگاه دومی (البته بدون احتساب تتر) در بازار ارزهای دیجیتال برساند. این در حالی است که حجم مبادلاتی اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته، برابر با ۲ بیلیون و ۸۷۰ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۰۶ دلار بوده است که اتریوم با این حجم مبادلاتی در رتبه‌‏ی سوم (بدون احتساب تتر) بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

جایگاه ریپل و اتریوم

البته در طی این مدت زمانی، ریپل توانسته بود که از نظر ” market cap ” نیز از اتریوم پیشی گیرد، ولی گویا اتریوم توانسته، جایگاه از دست رفته‏‌ی خود را دوباره از ریپل پس بگیرد، در این راستا، بر اساس آمار منتشر شده، ” market cap ” مربوط به اتریوم، برابر با ۲۴ بیلیون و ۹۷۲ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۲۸ دلار بوده که توانسته با این مقدار از سرمایه، بر ارز دیجیتال ریپل که دارای ” market cap “ی برابر با ۲۰ بیلیون و ۲۴ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۶۵۱ دلار است، غلبه داشته باشد و همچنان در رتبه ‏ی دوم در بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته باشد.

اتریوم و ریپل در ۲۴ ساعت گذشته

این در حالی است که قیمت ریپل در مقایسه با قیمت اتریوم بسیار پایین‏‌تر بوده ولی با توجه به نوسانات مناسب و سودآور ریپل، این ارز دیجیتال همواره به عنوان یکی از محبوب‎ترین ابزار مبادلاتی در بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده و توسط سرمایه‏ گذاران به کار گرفته می‌‏شود.

از طرفی دیگر، اگر به قیمت ارزهای دیجیتال اتریوم و ریپل نگاه کنیم، باید گفت که در حال حاضر قیمت اتریوم، برابر با ۲۴۴ دلار بوده که در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل، در حدود ۲۰ دلار افزایش قیمت داشته است در حالی که قیمت ریپل برابر با ۰.۵۰۳۰۲۳ بوده که تقریباً با قیمت ساعات قبلی خود برابری کرده و دچار نوسان زیادی نشده است.

ریپل در رقابت با بیت کوین از نظر حجم ارزی در حال گردش

همچنین باید گفت که ارز دیجیتال ریپل علاوه بر رقابت با ارز دیجیتال قدرتمندی مانند اتریوم، در حال رقابت با غول بازار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین نیز می‌‏باشد. بدین ترتیب که ریپل توانسته از نظر ” circulating supply “، یعنی حجم ارزی در حال گردش، نه تنها بر اتریوم غلبه داشته باشد بلکه در رقابت با بیت کوین نیز صاحب برتری شده است.

به طوری که ” circulating supply ” برای ارز دیجیتال ریپل برابر با ۳۹ تریلیون و ۸۰۹ بیلیون و ۶۹ هزار و ۱۰۶ دلار بوده که با داشتن این چنین رقمی از حجم ارزی در حال گردش توانسته بر تمامی ارزهای دیجیتال بازار و بخصوص بیت کوین غلبه داشته باشد. حال باید دید که در روزهای آینده، رقابت بر سر رتبه و درآمدزایی بیش‏تر در بازار، به نفع کدام ارز دیجیتال تمام خواهد شد!