اخبار ارز دیجیتال

ممنوعیت پرداخت‌های رمزارزی در روسیه

ولادیمیر پوتین Vladimir Putin رئیس جمهور روسیه اخیرا قانونی را مبنی بر ممنوعیت ملی استفاده از دارایی‌های دیجیتال برای روش‌های پرداخت امضا کرد.

این اقدام زمانی صورت می‌گیرد که دولت و بانک مرکزی روسیه مدت‌هاست که در رابطه با چگونگی اقدامات در برابر رمزارزها بحث می‌کردند.

بانک مرکزی این کشور در ماه ژانویه ممنوعیت کاملی را برای روش‌های پرداخت و سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز پیشنهاد کرد. قانونی که اخیرا مطرح شده است، فرق زیادی با آن ندارد. وزارت دارایی روسیه در ماه فوریه پیش‌نویس مقررات در رابطه با رمزارزها را به دولت ارائه کرد که مانند قانونی است که امروز تصویب شده است. این قانون، امکان سرمایه‌گذاری در رمزارزهایی مانند بیت‌کوین و یا اتریوم را فراهم می‌کند اما خریداری کالا با استفاده از رمزارزها را رد می‌کند.

روسیه از زمان تهاجم به اوکراین در کانون توجهات رمزارزی واقع شده است، به طوری که شرکت‌های بزرگ رمزارزی از قبیل بایننس و کوین‌بیس، اعلام کردند که از قوانین ایالات متحده واتحادیه اروپا تبعیت خواهند کرد و استفاده مردم این کشور از صرافی‌ها را محدود می‌کنند.

لایحه‌های قانونی در رابطه با ارزهای دیجیتال در روسیه پیچیده است، به طوری که بانک مرکزی این کشور قبل از این خواهان ممنوعیت استخراج بیت کوین و تراکنش‌های رمزارزی شده بود اما در اوایل سال جاری، وزارت دارایی این کشور به ضرورت صدور مجوز برای توسعه فناوری رمزارزی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا