اخبار ارز دیجیتال

هک حساب سیاستمدار پاکستانی برای تبلیغ کلاهبرداری رمزارزی

عمران خان Imran Khan، نخست وزیر سابق پاکستان و رئیس فعلی یکی از بزرگترین احزاب سیاسی در این کشور، ظاهرا تایید کرد که حساب اینستاگرام وی روز دوشنبه هک شده است.

او به نشریه دان Dawn گفت که حساب کاربری او بزودی با کمک متا Meta، مالک فیس بوک و اینستاگرام بازیابی شد. او توضیح داد که خود او این حساب را که ۷.۴ میلیون دنبال کننده دارد، نظارت می‌کند و گفت که هکرها یک لینک رمزارزی و تصویری از توییت ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا را به این حساب ارسال کردند.

لینک رمزارزی در حساب این سیاستمدار به یک سایت هدیه ارز دیجیتال با ماسک و شرکتش اسپیس اکس Space X، ختم می‌شود. کلاهبرداران ادعا می‌کنند که بیت کوین BTC، اتر ETH، دوج کوین DOGE و لایت کوین LTC هدیه می‌دهند.

کلاهبرداری‌های هدایای رمزارزها در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی معروف از جمله یوتیوب و توییتر بسیار رایج است. در بسیاری از آن‌ها تصویر افراد و شرکت‌های مشهوری مانند ماسک Musk، تسلا Tesla، اسپیس اکس SpaceX، اپل Apple، تیم کوک Tim cook، استیو وزنیاک Steve Wozniak، وارن بافت Warren Buffett و بیل گیتس Bill Gates حضور دارند. آن‌ها گاهی اوقات از تصاویر مدیران شرکت‌های رمزارزی از جمله مدیر عامل کوین بیس Coinbase، برایان آرمسترانگ را نیز استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا