توجه داشته باشید که در زمان انتقال ارزها بین اکسکوینو و پلتفرم‌های دیگر، باید شبکه انتقال یکسانی را در هر دو پلتفرم مبدا و مقصد انتخاب کنید. فراموش نکنید که واریز یا برداشت تتر (USDT) در اکسکوینو، تنها از دو بلاک چین اتریوم (ERC-20) و ترون (TRC-20) صورت می‌گیرد و برای مثال از بلاک چین بایننس (BEP-20) در اکسکوینو پشتیبانی نمی‌شود؛ بنابراین، در زمان انتخاب شبکه انتقال در پلتفرم‌های مبدا و مقصد، هرگز این موضوع را فراموش نکنید. توجه داشته باشید در صورتی که شبکه انتقال یکسانی را در پلتفرم‌های مبدا و مقصد انتخاب نکنید، ممکن است دارایی خود را در بلاک چین از دست بدهید.

اگر قصد آشنایی با دو شبکه اتریوم  و ترون را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم یک شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین است که به افراد اجازه می‌دهد قراردادهای هوشمند (مجموعه‌ای از کدها که برای انجام کار خاصی نوشته می‌شوند) را روی این شبکه بسازند. اتریوم در مقایسه با بیت کوین از سرعت و توان بیشتری برای انجام تراکنش‌ها برخوردار است و می‌تواند تا 25 تراکنش در ثانیه را انجام دهد؛ اگرچه در مقایسه با نسل جدیدتر بلاک چین‌ها مثل ترون، این عدد بسیار کوچک است.

شبکه ترون و مزیت‌های آن

ترون یک پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاک چین است که هدف آن، اشتراک آسان محتوای دیجیتال در سطح اینترنت و دسترسی به آن است. به بیان دیگر، پروژه ترون به‌دنبال تمرکز زدایی از اینترنت است. شبکه ترون به دلیل ویژگی‌های فنی مثل قابلیت مشارکت افراد در توسعه آن و استفاده از زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت، دارای مقیاس پذیری بالایی است؛ به این معنا که نسبت به بلاک چین‌های دیگر، تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را در زمان کمتر انجام می‌‌دهد.

ترون نسبت به شبکه اتریوم بسیار سریع‌تر است و می‌تواند در هر ثانیه، تعداد 2 هزار تراکنش را انجام دهد؛ این عدد برای اتریوم، تنها 25 تراکنش در ثانیه است! شبکه ترون نیز مانند اتریوم از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند؛ اما به دلیل مقیاس پذیری بالاتر ترون و قراردادهای هوشمند کاربردی، می‌تواند از تعداد قابل توجهی از کاربران پشتیبانی کند. به‌علاوه، زیرساخت فنی بلاک چین ترون به‌نوعی طراحی شده است که بتوان توان عملیاتی آن را در طول زمان ارتقا داد.

توجه داشته باشید که اکسکوینو برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ واریز و برداشت ارزها، امکان استفاده از شبکه ترون (TRC-20) را برای کاربران خود فراهم کرده است.

با توجه به نکاتی که در مورد انتخاب شبکه واریز یا برداشت در اکسکوینو ارائه دادیم، همواره پیش از واریز یا برداشت رمزارزهایتان، اطمینان یابید که شبکه انتقال یکسان را بین کیف پول‌های مبدا و مقصد انتخاب می‌کنید.

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.