پنج‌شنبه 30 شهریور 1402
معاملات ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حجم خود نسبت به دو سال گذشته رسید

معاملات ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حجم خود نسبت به دو سال گذشته رسید

بر اساس داده‌های وب سایت The Block و طبق نمودار زیر، معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها در سال ۲۰۲۲ به کمترین میزان خود در دو سال گذشته رسید. حجم این معاملات به عددی نزدیک به آنچه در دسامبر ۲۰۲۰ انجام شد رسید، زمانی که قیمت بیت‌کوین برای اولین بار از مرز ۲۰،۰۰۰ دلار عبور کرده بود.

پایین‌ترین سطح معاملات ارزهای دیجیتال در دو سال گذشته
پایین‌ترین سطح معاملات ارزهای دیجیتال در دو سال گذشته

بر اساس داده‌های موجود، میانگین متحرک ۷ روزه حجم معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها به ۳۵۲.۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۲ کاهش ۴۷.۶ درصدی رو تجربه کرده.

قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت و این در حالی است که بیت کوین (BTC) در ماه دسامبر با قیمتی حدود ۱۶ هزار دلار معامله می‌شد، و این میزان در مقایسه با ارزش ۴۷ هزار دلاری آن در ژانویه سال جاری به مراتب کمتر است.

نمودار قیمت بیت‌کوین BTC
نمودار قیمت بیت‌کوین BTC

فروپاشی صرافی ارز دیجیتال اف تی ایکس FTX در ۱۱ نوامبر امسال بازار ارزهای دیجیتال را در شوک فرو برد و زمینه‌ساز کاهش تقریباً ۵۰ درصدی حجم مبادلات ارزهای دیجیتال شد. بر اساس داده‌های سایت کوین‌مارکت‌کپ CoinMarketCap، که قیمت رمز ارزها را ردیابی می‌کند، قیمت FTT توکن بومی صرافی FTX پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، ۹۶ درصد سقوط کرد و اکنون با قیمت ۰.۸۳ دلار معامله می‌شود.

عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال در یک سال
عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال در یک سال

طبق گزارش‌های قبلی سایت The Block، مطمئناً، حجم معاملات در طول تعطیلات سال نو کاهش خواهش یافت، به ویژه قیمت NFT‌ها، که برای دومین سال متوالی حجم معاملات کمتری در حوالی کریسمس داشتند.

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • سم بنکمن فراید میتونه خودش رو بی‌گناه اعلام کنه
  • بازپرداخت وجوه مشتریان FTX ژاپن از فوریه ۲۰۲۳
  • تصویب مالیات بر سود حاصل از رمزارزها توسط پارلمان ایتالیا 
  • ارائه لایحه روبل دیجیتال به پارلمان روسیه 

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو در پلتفرم‌های زیر گوش کنید:

اکسکوینو در شنوتو

اکسکوینو در انکر