پنجشنبه , ۱ مهر ۱۴۰۰
هودلر باشیم یا تریدر؟

هودلر باشیم یا تریدر؟

مدیر عامل بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، چانگ پنگ ژائو اعلام کرد که طبق داده‌های به دست آمده از بایننس معامله‌گران ارزهای دیجیتال سود کمتری نسبت به سرمایه‌گذاران بلند مدت کسب کردند. وی در آخرین توییت‌های خود در پاسخ به سوال یکی از کاربران در مورد بهترین رویکرد سرمایه‌گذاری گفت.

صحبت‌های من را به عنوان یک توصیه اقتصادی در نظر نگیرید ولی داده‌های موجود نشان می‌دهد هودل کنندگان عملکرد بهتری نسبت به معامله‌کنندگان دارند. البته در نظر داشته باشید که هولدر بودن به مراتب دشوارتر است و انجام معاملات این حس را به کاربر می‌دهد که اوضاع تحت کنترل شماست. اما وقتی شما هولدر هستید به نظر می‌رسد که شما تحت کنترل بازار هستید.

هودل (HODL) کردن از همان کلمه انگلیسی HOLD به معنای نگه داشتن می آید و در دنیای ارزهای دیجیتال به معنی نگه داشتن بیت کوین است به جای فروختن آن. البته امروزه فقط برای بیت کوین استفاده نمی‌شود و تبدیل به یک اصطلاح برای نگه داشتن تمام ارزهای بازار شده است. کاربران معمولا در شرایط نوسانات شدید بازار یا ریزش قیمت ها به یکدیگر پیشنهاد می کنند که هودل کنند و اسیر ترس نشوند.

ارز دیجیتال

به تازگی هودلر (HODLER) نیز کاربرد زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد که قصد سرمایه گذاری بلند مدت داشته و به دنبال خرید و فروش لحظه ای (ترید) نیستند، خود را هودلر معرفی می کنند.

طبق مقاله‌ای در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، مشخص شد که در یک دوره ۱۵ ساله هولدرها عملکرد بسیار بهتری نسبت به معامله‌گران داشته‌اند.

قبل از اینکه به این نتیجه برسید که زمستان ارزهای رمزنگاری شده به پایان رسیده است یا نه قانون ۱۰ روز برتر را به خاطر بسپارید. در حقیقت می‌توان گفت ارز دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارزها تنها در پاره‌ای مواقع سود خوبی نصیب دارندگان می‌کنند. بنابراین برای به دست آوردن سود کافی از این دوران باید به این فکر باشید که آیا شما در معامله‌گری مهارت خوبی دارید؟

وی در ادامه گفت:هرکسی که وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده است  فکر می‌کند دیر به این جامعه پیوسته است. به نظرم این موضوع در سال ۲۰۲۵ نیز وجود خواهد داشت. ما هنوز اول راه هستیم. این یک توصیه اقتصادی نیست ولی اگر معامله کننده ماهری نیستید معامله نکنید. هودل کنید.

منبع: dailyhodl