صرافی بیتمکس BitMEX به نقض قانون ضد‌پول‌شویی اعتراف کرد

دادستان منطقه جنوبی نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد که یک کارمند عالی‌رتبه در صرافی بیتمکس BitMEX، به نقض قانون ضد‌پولشویی فدرال ایالات متحده اعتراف کرده است.

گرگوری دوایر Gregory Dwyer، که قبلا به عنوان رئیس توسعه کسب و کار بیتمکس فعالیت می‌کرد، به نقض قانون رازداری بانکی به دلیل عدم اجرا و حفظ برنامه ضد‌پول‌شویی در بیتمکس اعتراف کرده است.

دادگاه ایالات متحده قبلا علیه سه بنیان‌گذار این شرکت، آرتور هیز Arthur Hayes، بنجامین دلو Benjamin Delo و ساموئل رید Samuel Reed، حکم صادر کرده بود. دادستان‌ها گفته‌اند که عدم الزامات شناخت مشتری (KYC) در بیتمکس به این شرکت اجازه می‌دهد تا به عنوان بستری برای فعالیت‌های مجرمانه، از جمله پول‌شویی و فرار از تحریم‌ها، فعالیت کند.

دامیان ویلیامز Damian Williams، دادستان ایالات متحده در بیانیه‌‌ای گفت: اعتراف امروز نشان می‌‌دهد که کارکنانی که دارای اختیارات مدیریتی در صرافی‌ های رمزارزی هستند و اختیاراتشان کمتر از بنیان‌گذاران چنین صرافی‌هایی نیست، نمی‌توانند عمدا تعهدات خود را تحت قانون رازداری بانکی نادیده بگیرند. طبق شرایط توافق‌نامه، دوایر موافقت کرد که ۱۵۰ هزار دلار جریمه بپردازد. البته حداکثر مجازات جرم او می‌تواند پنج سال زندان باشد.

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.