کاهش قابل ملاحظه فعالیت توسعه دهندگان پروژه‌های بیت کوین کش، ایاس و ترون

کاهش قابل ملاحظه فعالیت توسعه دهندگان پروژه‌های بیت کوین کش، ایاس و ترون

در حالی که فعالیت کلی توسعه‌ دهنده‌های ارزهای دیجیتال برتر کاهش یافته است، به نظر می‌رسد به روز رسانی کدهای هسته آن‌ها رو به افزایش است. توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال، نرم افزاز مخصوص هر ارز و قابلیت‌های آن را توسعه می‌دهند.

شرکت Outlier Ventures که یک شرکت سرمایه‌گذاری تخصصی در حوزه بلاک‌چین است، به‌ تازگی گزارشی از کاهش 20 درصدی فعالیت توسعه دهندگان در 12 پروژه برتر مربوط به بلاک چین و ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

در این گرازش می‌خوانیم که در سه ماهه دوم سال 2020، فعالیت توسعه دهندگان در بازار ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین کش، ایاس و ترون با کاهش 50 درصدی همراه بوده است.

البته این شرکت خاطر نشان می‌کند که نشانه‌های توسعه در به روز رسانی کدهای هسته در پروژه‌هایی مثل تتا ( Theta ) و کاردانو ( Cardano ) با افزایش 931 و 580 درصدی به چشم می‌خورد.

پروژه‌های رمزارزی با چالش توسعه روبه رو هستند

پروژه ارز دیجیتال ایاس ( EOS ) یکی از سریع‌ترین سقوط‌های مربوط به توسعه را تجربه کرد و بیت کوین کش نیز با کاهش 63 درصدی خود، شاهد دومین کاهش فعالیت توسعه دهندگان بود. گزارش شرکت Outlier Ventures  بخش عمده‌ای از افت این محصول را به هارد فورک شکل گرفته در نوامبر سال 2018 نسبت می‌دهد.

توسعه دهندگان ارز دیجیتال ترون نیز فعالیت خود را تا 35 درصد کاهش دادند.

توسعه ارزهای دیجیتال

دیگر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم هم با کاهش 20 درصدی در توسعه روبه‌رو بوده و به نظر می‌رسد ارزهای ریپل و استلار هم سالانه با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

  آمار افزایشی به روز رسانی کد هسته در اغلب ارزهای دیجیتال

این گزارش همچنین تعداد هفتگی کامیت‌ها و آپدیت‌های کد 30 پروتکل متن باز برتر از لحاظ مارکت کپ را مورد بررسی قرار داد.

این گزارش نشان می‌دهد آمار آپدیت کد مربوط به ارزهای ایاس و ترون با افزایش 94 و 96 درصدی همراه بوده است.

با این حال، بیش از 50 درصد از پروژه های مورد بررسی از جمله بیت کوین، اتریوم کلاسیک و چین لینک شاهد افزایش قابل توجه در به روزرسانی‌های کد بودند.

منبع: Cointelegraph